Wi Fi nemáme - rozprávajte sa prosím

Autor: Milan Zeman | 29.4.2014 o 19:20 | (upravené 6.1.2015 o 10:45) Karma článku: 10,68 | Prečítané:  951x

Pousmial som sa i zamyslel nad týmto sloganom neprehliadnuteľne umiestneným v jedálni Horského hotela na Popradskom plese vo Vysokých Tatrách, kde som bol niekoľko dní na pozvanie svojho priateľa, ktorý tento hotel prevádzkuje. Je toho veľa čo by som o svojich zážitkoch, postrehoch a pocitoch vedel napísať, ale aby som vás neoberal o vzácny čas  spomeniem len to najzaujímavejšie.

Ten hotel nie je na prvý pohľad ničím výnimočný. Trochu ošarpaný, ale ako ho iste mnohí z vás poznajú umiestnený je v prekrásnom prostredí na brehu Popradského plesa, ktoré je turisticky mimoriadne atraktívne. Jednoduchý, ale veľmi vkusný interiér s masívnym dreveným nábytkom vhodne symbolizuje jeho  polohu. Ale žiadny, ani ten najatraktívnejší exteriér a interiér podobného zariadenia nebude pre návštevníkov trvalo zaujímavý pokiaľ vás neosloví jeho atmosféra. A tá tomuto hotelu rozhodne nechýba. Spýtal som sa teda svojho priateľa Juraja, ktorý je riaditeľom  a zároveň i „dievčaťom pre všetko“, ako to dokázal, lebo ako asi uznáte služby tohto druhu na Slovensku ďaleko zaostávajú za štandardom dovolenkových destinácii v zahraničí.

Porozprával mi o tom, ako sa po splnení nekonečných, niekedy až absurdných požiadaviek našich úradov konečne pustil do „oživovania“ hotela. Všetko stojí a padá na ľuďoch, povedal mi. Pracovné miesta v hoteli postupne obsadil ľuďmi, ktorí boli ochotní do práce vložiť nielen svoj um, ale aj srdce. Nie je dôležité, aby obsluhujúca čašníčka v jedálni mala miery 90-60-90, ale aby sa k zákazníkom správala, ako k svojim najlepším priateľom. Kuchyňu, ako srdce hotela oddelil od ostatných ekonomických pravidiel čo v praxi znamená, že na tanier treba naložiť toľko, koľko sa tam zmestí. Odmieta súčasný špagetový, pizzový a hamburgerový trend, ale ponúka svojim hosťom okrem iného aj domáce parené buchty, koláče a „poctivé“ bryndzové halušky. Pstruhy nie sú dovezené z ďalekého zahraničia, ale z domácej, slovenskej produkcie. Postupne zrekonštruoval ubytovacie a spoločenské priestory a jedáleň rozšíril o veľkú drevenú terasu s prekrásnym výhľadom na pleso a panorámu Tatier. A ako to myslel s tým Wi Fi? Občas sa nájde pani a či pán nespokojný, ale prevažná väčšina návštevníkov neprítomnosť tejto vymoženosti civilizácie uvítala. Uznali, že  zariadenia tohto typu majú slúžiť k tomu, aby ľudia spolu komunikovali, aby sa bavili, zdravo odpočívali a vnímali krásnu prírodu okolo seba. V minulosti to tak vždy bolo a je dobre, že v Horskom hoteli na Popradskom plese túto tradíciu zachovávajú.

A ako je to s cenami za jedlo z domácej kuchyne a ostatné služby v tomto vysokohorskom hoteli vo Vysokých Tatrách, ktoré sú už pre bežného Slováka takmer nedostupné? Bol som tam mimo sezóny za studeného, sychravého počasia a hotelová jedáleň bola plná turistov a to aj napriek tomu, že si museli dobrú hodinku tam a druhú hodinku naspäť odkráčať po svojich. A verte, neboli to žiadni boháči, ale jednoduchí ľudia. Tí, takzvaní V.I.P. turisti sa tam na svojich nablýskaných esúvečkách nedostanú, lebo ako dobre vieme Popradské pleso je súčasťou TANAP-u a leží v piatom stupni ochrany prírody. A to je pre nich veľký, takmer neriešiteľný problém.

Často počúvame od ľudí, ktorí pracujú v obchode a službách ako bojujú o zákazníka. Môj priateľ Juraj je dôkazom toho, že bojovať netreba. Prostredie do ktorého sa radi vraciame nás priťahuje svojou pozitívnou energiou a tú on s pomocou ľudí, ako je on sám, dokázal vytvoriť. Je to jednoduchý a všade prítomný tretí zákon pozitívneho myslenia: „Čo vyžaruješ to priťahuješ“

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?