Kto si myslí, že mu to myslí nech sa zamyslí ...

Autor: Milan Zeman | 19.1.2013 o 17:54 | (upravené 15.9.2014 o 16:31) Karma článku: 6,77 | Prečítané:  649x

Nielen sympatickým výzorom, ale hlavne svojou charizmou a ohľaduplným správaním ma zaujal  mladý, plavovlasý muž v spoločnosti kde pracujem. Nakoľko moja zvedavosť neutíchala, spýtal som sa jedného dňa služobne staršieho kolegu, aby mi o ňom niečo povedal. „Peter sa volá a je na inej frekvencii, ako my ostatní“, odpovedal mi pohotovo.

Pozastavil som sa nad hodnotením  „je na inej frekvencii“ v jeho odpovedi. Čo sa za tými slovami skrýva?... Rozumieme, alebo nemáme vôbec predstavu, čo tým myslel? Mozog...rozum...myseľ...vedomie a teraz ešte aj frekvencia, kto sa má v tom vyznať?

Pamätám si akoby to bolo včera. Chodil som do siedmej triedy ZDŠ. Jedného dňa na hodinu fyziky učiteľ priniesol sklenenú, vákuovo uzavretú trubicu, v strede ktorej bolo priečne upevnené koliesko s lopatkami podobne, ako na kolese vodného mlyna. Na prvý pohľad nič zvláštne až do chvíle, pokiaľ si prvý z nás na pokyn učiteľa nepriložil svoje čelo k trubici pevne uloženej v stojane postavenom na stole a začal sústredene premýšľať. Po chvíli sa koliesko v trubici začalo otáčať. Situácia sa u každého z nás opakovala s tým rozdielom, že rýchlosť otáčania kolieska bola priamo úmerná intenzite myslenia. Tento jednoduchý pokus nám dokazuje prítomnosť takzvanej Tachyonovej energie mysle, ako ju odborne nazývame.  V starovekom Egypte boli na základe jej poznania objavené a v praxi používané vyspelé technológie, ktoré sú pre nás dodnes veľkou a nepochopiteľnou záhadou.

Ako každá energia i táto sa prejavuje určitou frekvenciou a rýchlosťou šírenia, ktorá je dvadsaťsedemkrát vyššia, ako rýchlosť svetla. Svoju intenzitu mení nielen na základe krátkodobých podnetov, ale dlhodobo aj podľa schopnosti človeka učiť sa, správne vnímať a vyhodnocovať životné situácie a udalosti, ktoré nám vstupujú do života. U zdravo vyvíjajúceho sa človeka intenzita Tachyonovej energie rastie, naopak môže stagnovať dokonca i klesať. V súčasnosti je úplne bežným javom , že energia mysle malých detí sa prejavuje vo vyššej intenzite ako je tomu v prípade dospelých. V tejto súvislosti to jednoducho a veľmi múdro pomenovala Adela Banášová v jednej predvianočnej televíznej relácii: „Deti sú múdre, sprostieť začnú až vtedy, keď ich dospelí zoberú do parády“.

A prečo o tom píšem? Z jednoduchého a praktického dôvodu. Od rozsahu energie našich myslí sa odvíja objem všetkých našich vedomostí, schopností i kvalita medziľudských vzťahov. Inými slovami vyjadrené: neschopnosť, nevedomosť, nepochopenie, nedorozumenia a na strane druhej úspech, poznanie, porozumenie i schopnosť empatie sú priamo úmerné intenzite energie našich myslí.  

Ale čo tie ostatné výrazy: mozog, rozum, intelekt,  vedomie, podvedomie, alebo dokonca šiesty zmysel?! Sú to len synonymá, alebo ...  ? Hľadanie odpovede, milí čitatelia, nechám na Vás. Verte, že sa nejedná len o teoretické filozofovanie, ale o hľadanie pravdy a pochopenie skutočnej podstaty a zmyslu života, ktoré nám môže dať odpovede na mnohé otázky a nejasnosti v našich každodenných životoch.

Známy psychoterapeut MUDr. Savčenko na jednej svojej prednáške, aj keď s určitou dávkou humoru, povedal: „Počas štúdia i lekárskej praxe som bol veľakrát aktívne prítomný pri pitvách, ale v mozgu som nikdy žiadnu myšlienku nenašiel.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?